Ove dvije sestre pišu divnu priču kuhanja na profilu sisterscooking.ba

Intervju: Kemija Šadić, Lamija Jukić – sisters cooking

Kemija Šadić, ima 27 godina i dolazi iz Čelića. Zbog nezaposlenosti i  ljubavi prema kuhanju 2020. godine pokrenula je mali biznis “Slaka dostava” (catering i dekoracije). Cilj joj je da proširi svoj biznis na cijeloj teritoriji BiH.

Lamija Jukić ima 34 godine, Magistar agronomije, majka dvoje djece, trenutno nezaposlena. Zaljubljenik u hranu od malih nogu, i  uživa u kuhanju za svoju porodicu, a ujedno pratiocima na sisterscooking.ba prenosi svoje recepte.

 Za portal HuBiH razgovarali smo sa divnim sestrama Kemijom i Lamijom. Svoju ljubav prema hrani predstavljaju na instagram profilu sisterscooking.ba i svaki dan pripremaju neki novi recept za svoje pratitelje. 

Za naše čitatelje za početak da ispričate kako je nastala vaša priča sisterscooking.ba?

Naša priča je nastala 2019 godine iz ljubavi prema kuhanju, tačnije na samom početku stranica se zvala hranaisamohrana i tu stranicu je vodila Kemija. U međuvremenu kako sam objavljivala svaki dan hranu koju sam pravila za sebe i svoje ukućane, stranica je rasla, svaki dan sve više pratilaca. Ja nisam svaki dan uspjevala kuhati, jer sam pokrenula svoji mali biznis “Satka dostava” koji također podrazumijeva kuhanje tačnije catering, pa mi je moja sestra Lamija slala slike hrane koju ona skuha. To se dešavalo češće i shvatile smo da stranica treba da se zove sisterscooking.ba

Šta najviše volite da kuhate? 

Sasvim slučajno samo našle balans, Lamija je više za tradicionalna jela, a Kemija za neku moderniju kuhinju i voli da istražuje hranu iz drugih država. 

Da li su Vam draža više slana ili slatka jela?

Uhhh, to je teško pitanje. S obzirom da  smo gurmanke i slano i slatko volimo jednako.

Kako Instagram pratioci reaguju na Vaše recepte, kakvi su komentari?

Do sad se nismo susretale sa negativnim komentarima, pa s stim smatramo da se našim pratiocima sviđa ono što radimo. Ukoliko  nam se pratioci obrate za recept, savjet ili pomoć pri kuhanju vrlo rado odgovorimo i pomognemo ako smo u mogućnosti.

Kakvi su vam planovi za budućnost?

Određene planove za budućnost naše stranice nemamo, jer smo u ovu priču krenule čisto iz ljubavi prema kuhanju, trudit ćemo se objavljivati nove recepte i praviti više video zapisa kako bi olakšale našim pratiocima lakšu pripremu. Što se tiče nas, Kemija je u planu proširiti svoj biznis vezano za catering i uz to želi raditi dekoracije. Lamija se nada brzom zaposlenju u svojoj struci, ali svakako stranicu sisterscooking.ba nećemo zapostaviti.